O festivalu vína

5. ročník Festivalu Vína Liberec se uskuteční v Kulturním centru 101010 ve Vratislavicích a Zámeckém parku.

3. září 2022

FVL_5 - web pozadi_-01-01[596]

 

 

 

Myšlenka, uspořádat přehlídku a ochutnávku nejlepších tuzemských vín za účasti samotných vinařů pro širokou veřejnost, vznikla v DECANTÉ WINES a PETR STOLÍN ARCHITEKT na začátku roku 2014. V témže roce také proběhl úvodní ročník FESTIVALU VÍNA LIBEREC v prostorách bývalé oblastní galerie v Liebiegově paláci v Liberci. Skvělé ohlasy a vysoká návštěvnost nás utvrdily, že akce, která spojuje excelentní vína, dobré jídlo a kvalitní hudbu má v Liberci smysl pořádat i do budoucna.

Druhý ročník FESTIVALU VÍNA LIBEREC jsme uspořádali ve spolupráci s PETR STOLÍN ARCHITEKT a za podpory MĚSTSKÉ ČÁSTI VRATISLAVICE NAD NISOU v prostorách vratislavického Kulturního centra 101010 a v zámeckém parku. Volba přesunout FVL do Kulturního centra 101010 se ukázalo jako velmi prozíravá, také vzhledem ke špatnému technickému stavu Liebiegova paláce. Nejen, že je stavba Kulturního centra 101010 ukázkou krásné architektury a je zasazena do nádherného prostředí u zámeckého parku, ale nabízí také velmi kvalitní a profesionální technické zázemí a také vynikající dostupnost ze širokého okolí.  Třicítka nejlepších vinařů z Čech a Moravy osobně představila více než 250 vzorků vína, špičkové restaurace nabídly speciální festivalové menu a regionální producenti představili své výrobky. Na pódiu se během dne vystřídala spousta zajímavých umělců a nechybělo ani divadlo nebo dětské dílničky. FVL navštívilo rekordních 4000 návštěvníků. Potvrdilo se, že FVL již není jen malou provinční ochutnávkou, ale že má ambice stát se profesionální a největší přehlídkou vína a gastronomie v libereckém kraji. 

FVL jsme, po zralé úvaze, transformovali do tzv. bienále a budeme jej pořádat jednou za dva roky, což jistě přispěje k jeho výjimečnosti a kvalitě doprovodného programu, který pro vás s velkou pečlivostí připravujeme.

Tradičně bude dějištěm největšího vinného svátku v kraji opět Kulturní centrum 101010. Doslova našlapaný program nabídne opět fúzi výborného vína, skvělé gastronomie a kvalitní hudby.

V sobotu 3. září 2022 na viděnou ve Vratislavicích.

Srdečně Vás zveme

DECANTÉ WINES

PETR STOLÍN ARCHITEKT

MĚSTSKÁ ČÁST VRATISLAVICE NAD NISOU

Doprava a Parkování

Informace k parkování, viz plánek.

 

Plánek areálu

 

Spolupořadatel festivalu:

Generální partner festivalu:

Hlavní partneři festivalu:

Partneři festivalu:

Produktový partner:

Hlavní mediální partner festivalu:

FESTIVAL VÍNA LIBEREC
Kulturní centrum Vratislavice 
Nad Školou 165
463 11 Liberec 3
Navigovat

Working...