O festivalu vína

5. ročník Festivalu Vína Liberec se uskuteční v Kulturním centru 101010 ve Vratislavicích.

3. září 2022

FVL_5 - web pozadi_-01-01[596]

 

FVL 5

SOBOTA 3. ZÁŘÍ 2022

Tento ročník festivalu bude jubilejním a s touto vizí o něm od posledního ročníku přemýšlíme. Chceme pro vás připravit přehlídku nejvybranějších vín, rozmanitých regionálních delikates, line up snů a další řadu novinek pro ještě lepší festivalový zážitek. Jednoduše do tohoto ročníku jdeme naplno a připravujeme pro vás festival, na který nezapomenete.

BUDOUCNOST FVL

FVL už je tady s námi 5 let a věříme, že s vaší pomocí minimálně dalších x5x let bude. Většina z nás pamatuje deštivý den před prvním ročníkem v Liebigově paláci nebo letní teploty a pohodu ve vratislavických desítkách v roce 2019. Společně jsme se ale nezastavili a FVL se i díky vám každým rokem zlepšoval až do podoby, ve které ho známe dnes. Těšíme se, až se zase sejdeme ve vratislavickém parku v září 2022 a společně oslavíme lásku k vínu.

Děkujeme za vaši trpělivost, pochopení a nekonečnou podporu.

Myšlenka, uspořádat přehlídku a ochutnávku nejlepších tuzemských vín za účasti samotných vinařů pro širokou veřejnost, vznikla v DECANTÉ WINES a PETR STOLÍN ARCHITEKT na začátku roku 2014. V témže roce také proběhl úvodní ročník FESTIVALU VÍNA LIBEREC v prostorách bývalé oblastní galerie v Liebiegově paláci v Liberci. Skvělé ohlasy a vysoká návštěvnost nás utvrdily, že akce, která spojuje excelentní vína, dobré jídlo a kvalitní hudbu má v Liberci smysl pořádat i do budoucna.

Druhý ročník FESTIVALU VÍNA LIBEREC jsme uspořádali ve spolupráci s PETR STOLÍN ARCHITEKT a za podpory MĚSTSKÉ ČÁSTI VRATISLAVICE NAD NISOU v prostorách vratislavického Kulturního centra 101010 a v zámeckém parku. Volba přesunout FVL do Kulturního centra 101010 se ukázalo jako velmi prozíravá, také vzhledem ke špatnému technickému stavu Liebiegova paláce. Nejen, že je stavba Kulturního centra 101010 ukázkou krásné architektury a je zasazena do nádherného prostředí u zámeckého parku, ale nabízí také velmi kvalitní a profesionální technické zázemí a také vynikající dostupnost ze širokého okolí.  Třicítka nejlepších vinařů z Čech a Moravy osobně představila více než 250 vzorků vína, špičkové restaurace nabídly speciální festivalové menu a regionální producenti představili své výrobky. Na pódiu se během dne vystřídala spousta zajímavých umělců a nechybělo ani divadlo nebo dětské dílničky. FVL navštívilo rekordních 4000 návštěvníků. Potvrdilo se, že FVL již není jen malou provinční ochutnávkou, ale že má ambice stát se profesionální a největší přehlídkou vína a gastronomie v libereckém kraji. 

Tradičně bude dějištěm největšího vinného svátku v kraji opět Kulturní centrum 101010. Doslova našlapaný program nabídne opět fúzi výborného vína, skvělé gastronomie a kvalitní hudby.

V sobotu 3. září 2022 na viděnou ve Vratislavicích.

Srdečně Vás zveme

DECANTÉ WINES

PETR STOLÍN ARCHITEKT

MĚSTSKÁ ČÁST VRATISLAVICE NAD NISOU

Doprava a Parkování

Informace k parkování, viz plánek.

 

Plánek areálu

 

Spolupořadatel festivalu:

Generální partner festivalu:

Hlavní partneři festivalu:

Partneři festivalu:

Hlavní mediální partner festivalu:

FESTIVAL VÍNA LIBEREC
Kulturní centrum Vratislavice 
Nad Školou 165
463 11 Liberec 3
Navigovat

Working...